Oferta
AKTUALNOŚCI - 2020-10-23 14:58:18

Zobacz jak pomaga 10 milionów przekazanych przez Wartę


COVID nie odpuszcza. Codzienne przytaczane statystyki o rekordowej liczbie osób chorych wciąż budzą niepokój, a nawet strach – jeśli nie o siebie, to o swoich najbliższych. W ubiegłym półroczu, Warta przekazała na walkę z epidemią aż 10 milionów złotych. Z raportów, które otrzymujemy wynika, że nasze wsparcie jest dobrze wykorzystane przez beneficjentów i skutecznie pomaga w walce z pandemią. Dzisiaj zobacz jak pomagamy w Małopolsce.
Jak wiecie, Warta włączyła się aktywnie w walkę z koronawirusem, przekazując na ten cel 10 milionów złotych. Dużą rolę w naszej akcji odegraliście również Wy, angażując się w akcję #zostańwdomu i Pomagaj i wskazując w niej organizacje w Waszych lokalizacjach, którym powinniśmy pomóc. Zaczynają spływać do nas raporty w jaki sposób obdarowane placówki wykorzystały przekazane im donacje.

Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Wam w jaki sposób i komu pomagamy w Małopolsce.

Na terenie Małopolski Warta wsparła aż 6 placówek – 2 szpitale zakaźne wybrane wg klucza liczby zachorowań w danym regionie i 4 wskazane przez Was, w naszej akcji #zostańwdomu i Pomagaj.

Bramy odkażające dla ratowników medycznych
Jednym ze wskazanych przez Was beneficjentów była Fundacja Novis Plus. Fundacja ta, za otrzymane od nas środki zakupiła 5 bram odkażających dla ratowników medycznych, które minimalizują możliwość zakażenia się koronawirusem podczas ściągania skażonych kombinezonów ochronnych.
Ratownicy medyczni, to zdecydowani bohaterowie naszych czasów, którzy pomimo ogromnego zagrożenia walczą o zdrowie i życie nas wszystkich. Wykonywana praca wymaga od nich nie tylko empatii do pacjentów, ale wiąże się też z ogromnym ryzykiem i obawami o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Dzięki naszemu wsparciu ratownicy medyczni otrzymali najwyższej klasy urządzenia, które pozwalają im w dużym stopniu minimalizować ryzyko zakażenia się. Radość ratowników, szczególnie w Nowym Sączu, czy Zakopanem była ogromna. Wszyscy wielokrotnie podkreślali, że czują się teraz bezpieczniej.

Przekazane bramy działają również na inne wirusy, dlatego będą mogły być wykorzystywania również po zakończeniu pandemii przez oddziały zakaźne.

Bramy otrzymały
-Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu,
-Krakowskie Pogotowie Ratunkowe w Krakowie, ul. Łazarza,
-SPZOZ Sądeckie Pogotowie Ratunkowe w Nowym Sączu, ul. Śniadeckich,
-Szpital Powiatowy im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem,
-Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital
Uniwersytecki w Krakowie przy ul. Kopernika.

A jak wykorzystały darowiznę pozostałe obdarowane przez nas placówki?

Szpitale i Grupa Kapitałowa NAPRZÓD, która obsługuje szpitale w zakresie współpielęgnacji i żywienia pacjentów zakupiły ogromne ilości odzieży i środków ochronnych. Dla przykładu

Szpital Uniwersytecki w Krakowie zakupił 18 tysięcy fartuchów, spodnie, bluzy, czepki, ochraniacze na obuwie, 3,5 tysiąca sztuk pościeli i prześcieradeł jednorazowych, podkłady na stoły operacyjne, ponad 10 tysięcy opakowań rękawic ochronnych i chirurgicznych, ponad 2 tysiące masek i gogli ochronnych.

Szpital Żeromskiego w Krakowie oprócz odzieży ochronnej dla personelu zakupił też respiratory.
Szpital Położniczo-Ginekologiczny Ujastek oprócz ogromnych ilości rękawic, okularów, fartuchów i środków dezynfekujących zakupił bezkontaktową bramkę bezpieczeństwa z czujnikiem temperatury.

Natomiast Komenda Miejska Państwowa Straż Pożarna w Krakowie zakupiła kamery termowizyjne