Oferta
AKTUALNOŚCI - 2021-03-16 10:43:24

„Słodki interes”, czyli dobrze ubezpieczona cukiernia


Prowadzenie cukierni, to jeden z dochodowych biznesów, zarówno w wielkich miastach, jak i w małych miejscowościach. Dzisiejszy biznes cukierniczy, to przede wszystkim połączenie produkcji ciast, tortów oraz słodkiego pieczywa z ich sprzedażą. To biznes, w którym często wykorzystywany jest nowoczesny i tym samym drogi sprzęt, o który warto zadbać. Oferta Warty pozwala na kompleksowe ubezpieczenie cukierni, zarówno tych rzemieślniczych, jak i prowadzących szerszy zakres usług.
Dzisiejsza, najczęściej rodzinna cukiernia, to małe, prężnie działające i nowoczesne przedsiębiorstwo, na wyposażeniu którego znajduje się odpowiedni, drogi sprzęt. To między innymi piec cukierniczy czy szafy chłodnicze, które gwarantują, że towar, którego nie uda się szybko sprzedać, nie ulegnie zepsuciu. Dotyczy to zarówno wyposażenia samej części produkcyjnej, jak i sklepu, w którym prowadzona jest dystrybucja wyrobów. Należy zadbać, aby mienie było odpowiednio wykorzystywane i konserwowane, ale równie ważne jest zabezpieczenie prowadzonego biznesu przed zdarzeniami losowymi, na które nie mamy wpływu.
Kompleksowa ochrona majątku i pracownika
Wszystkie produkty Warty adresowane do przedsiębiorców dają możliwość kompleksowego ubezpieczenia cukierni tj. jej majątku oraz OC:
Pakiet Smartbiznes to doskonała propozycja dla rodzinnej cukierenki – za niewielką składkę ochroną, objęte będzie zarówno mienie w szerokim zakresie all risks (zakres optymalny), jak i odpowiedzialność cywilna przedsiębiorcy (wariant optymalny z rozszerzeniem o OC pracodawcy oraz OC Najemcy, jeśli przedsiębiorca wynajmuje lokal).
Warta Ekstrabiznes Plus to propozycja dla przedsiębiorców prowadzących działalność na większą skalę. W tym pakiecie, ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk w wariancie Komfort Plus, warto rozszerzyć o klauzule dodatkowe:
Klauzulę 2M – Koszty działalności i utrata zysku,
Klauzulę 7M – Zepsucie mienia wskutek niezachowania temperatury, oraz
Klauzulę 5M- Kradzież zwykła.
Przydatne może być również ubezpieczenie ładunków w transporcie (CARGO).
Nieodłącznym elementem kompleksowej oferty, powinno być ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – sugerowany jest wariant KOMFORT z OC za produkt, które również powinno zawierać rozszerzenia o Klauzulę 1 OC – Wypadki przy pracy, Klauzulę 2 OC- Najemca ruchomości i nieruchomości (w sytuacji najmu lokalu czy wyposażenia) oraz Klauzulę 10 OC – Połączenie, zmieszanie.
A także pracowników:
Warta Ekstrabiznes Plus – Program MSP, to nowoczesne grupowe ubezpieczenie na życie, które dzięki swojej elastyczności dopasuje produkt do potrzeb pracowników zatrudnionych w małych i średnich przedsiębiorstwach, liczących od 3 do 50 pracowników oraz ich rodzin. Dzięki pakietom ochronnym, zakres ubezpieczenia łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb pracowników tj. ich sytuacji zawodowej oraz rodzinnej.
Warta dla Ciebie i Rodziny – zakres ubezpieczenia typowy dla ubezpieczeń grupowych, z oferty mogą skorzystać jednak osoby indywidualne. Polecane szczególnie dla najmniejszych działalności (tzw. mikroprzedsiębiorstwom), które ze względu na mała liczbę pracowników nie mogą przystąpić do polisy grupowej.
Dodatkowe opcje warte polecenia
Niezależnie od tego, który produkt ochrony majątku klient wybierze, zawsze warto przypomnieć o ubezpieczeniu NNW, które pozwala na złagodzenie przykrych następstw nieszczęśliwych wypadków właścicieli i pracowników. Korzyści płynące z tej ochrony są ogromne w porównaniu z niewielką składką na polisie.
Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że przy tym rodzaju działalności istotne jest, aby zabezpieczyć się przed konsekwencjami przeniesienia chorób zakaźnych. Oczywiście higiena to podstawa, jednak specyfika branży jest wyjątkowa, a konsekwencje mogą być znaczące. W rozmowie z Klientem warto zaznaczyć, że produkty Warty – zarówno Smartbiznes, jak i Warta Ekstrabiznes Plus, zawierają już taką ochronę w zakresie bez konieczności zapłaty dodatkowej składki.
Świat cukierników dzieli się podobno na tych, którzy robią sernik z rodzynkami i takich, którzy uważają, że absolutnie nie powinno ich w serniku być. Bez względu jednak na podejście do rodzynek, są przedsiębiorcami, którzy powinni jak najlepiej zabezpieczyć swoją firmę. Dzięki dobrze dobranej ofercie i polisie Warty zyskują bezpieczeństwo, które niewątpliwie przełoży się na jakość oferowanych wyrobów. Dzięki temu, ten biznes będzie jeszcze słodszy!