Oferta
AKTUALNOŚCI - 2022-11-28 12:23:49

Idealna ochrona dla narciarzy z polisą Warta Travel


Wybierasz się na narty lub snowboard za granicę? Na stoku łatwo o kontuzję lub spowodowanie szkody komuś. Dobre ubezpieczenie turystyczne jest niezbędne.
Niefortunny manewr na nartach może skończyć się nie tylko urazem własnym, ale też innej osoby. Wtedy trzeba zrekompensować poszkodowanym straty – np. zniszczony sprzęt, odzież czy nawet koszty leczenia. Przed takimi wydatkami chroni ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które obejmie również szkody wyrządzone innym na stoku, jeśli polisa będzie rozszerzona o uprawianie sportów zimowych. Ubezpieczenie to obejmuje również szkody w wyposażeniu w miejscu zakwaterowania np. hotelu, pensjonacie czy na kwaterze.
We Włoszech bez polisy OC nie pojeździsz
Ubezpieczenie jest szczególnie przydatne dla narciarzy i snowboardzistów wyjeżdżających do Włoch – tam bowiem od początku tego roku wprowadzono obowiązek wykupienia polisy OC dla wszystkich chcących korzystać z wyciągów i tras narciarskich. Kara za jej brak może wynosić od 100 do 150 euro. Polisa Warta Travel jest dwujęzyczna (polsko-angielska) oraz wskazuje wszystkie osoby objęte ochroną ubezpieczeniową, dlatego spełnia wszelkie wymogi koniecznie do wejścia na włoskie stoki.
Pakiet korzyści dla narciarzy/snowboardzistów
Oprócz pokrycia kosztów leczenia i pomocy assistance Warta Travel zawiera bezpłatny Pakiet Korzyści dla osób uprawiających narciarstwo lub snowboarding, dostępny pod warunkiem rozszerzenia zakresu podstawowego o ubezpieczenie bagażu podróżnego i OC oraz wykupienia rozszerzenia polisy o sporty zimowe.
Pakiet gwarantuje:
*zwrot kosztów wypożyczenia sprzętu narciarskiego/ snowboardowego (80 zł dziennie, maks. 7 dni);
*zwrot kosztów karnetu (80% wartości karnetu);
*odpowiedzialność za szkody rzeczowe spowodowane w wypożyczonym sprzęcie narciarskim/snowboardowym.