Oferta
AKTUALNOŚCI - 2021-05-01 09:20:54

Legendarna ochrona ze zniżką 10%


Przed nami majówka. Wiele osób planuje krótki odpoczynek na łonie natury lub snuje już plany wakacyjne na bliższe lub dalsze wyjazdy.
W tym czasie warto pamiętać, że na zakup ubezpieczeń podróżnych – WARTA TRAVEL i WARTA TWOJE NNW – pakiet dla Turysty (RP) możecie kupić z 10% zniżką. A to dzięki kodu rabatowego HHD3 naszej agencji.
Majówka z zamkami? Poznaj ciekawe miejsca w Polsce.
W Polsce jest wiele miejsc, które warto zwiedzić. My tym razem zachęcamy do odwiedzenia legendarnych zamków. Sprawdźcie co dla Was przygotowaliśmy – może te miejsca przypadną do gustu.
W Polskę z pakietem dla Turysty (RP)
Jeśli planujecie krótki wypoczynek w Polsce w naszej ofercie online dostępny jest pakiet dla Turysty (RP).
W skład pakietu wchodzą następujące ubezpieczenia:
NNW wraz z usługami assistance: zastępczy kierowca i organizacja wizyty lekarza w miejscu pobytu,
Bagaż podróżny (w tym sprzęt sportowy i elektroniczny),
OC w życiu prywatnym.
Ubezpieczenie zadziała w sytuacji nagłego wypadku (również samochodowego) urazu, skręcenia, stłuczenia, a także kradzieży bagażu czy szkody w wynajmowanych domkach, kwaterach, pokojach.
Dodatkowo nie ma zwyżki w ubezpieczeniu za choroby przewlekłe.
Pomimo panujących obostrzeń wiele osób podróżuje wybierając miejsca mniej zatłoczone, pozwalające na spędzanie czasu na świeżym powietrzu tj. wycieczki piesze czy rowerowe. Pamiętajmy, że każdy wyjazd warto ubezpieczyć. Dzięki ofercie dostępnej online, kupisz ubezpieczenie łatwo i szybko, nawet na 1 dzień a wpisując kod rabatowy HHD3 otrzymasz dodatkowy rabat na ubezpieczenie podróżne.AKTUALNOŚCI - 2021-04-16 12:58:46

Instytucja Roku – razem z Wami zdobywamy kolejne nagrody


Warta ponownie została laureatem rankingu „Instytucja Roku”, realizowanego przez portal mojebankowanie.pl. Zostaliśmy docenieni za wyjątkową jakość obsługi klienta w Waszych placówkach oraz za działania wspierające walkę z COVID-19.
Najlepsza jakość obsługi klienta
Pierwszą nagrodę – za „Najlepszą jakość obsługi w placówce” przyznano nam za wysoką jakość i profesjonalizm usług oferowanych przez Was – agentów. Laureaci tej kategorii byli wybierani na podstawie badania przeprowadzonego łącznie w 130 placówkach. Eksperci oceniali 6 etapów: pierwsze wrażenie, płynność obsługi, powitanie, komfort obsługi, rozmowę z agentem oraz zakończenie spotkania.
Doceniono nasz wkład w walkę z pandemią
W ciągu ostatniego roku podjęliśmy zdecydowane kroki, żeby pomóc instytucjom walczącym ze skutkami pandemii. Przekazaliśmy na ten cel 10 milionów złotych dla szpitali i instytucji. Razem z Wami działaliśmy w ramach akcji „#zostańwdomu i Pomagaj!” Przekazane przez nas donacje zostały wykorzystane na zakup potrzebnych środków i sprzętów m.in. do wskazanych przez Was szpitali i placówek medycznych, fundacji, domów pomocy społecznej, hospicjów, a także lokalnej straży pożarnej oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.
O nagrodzie:
„Instytucja Roku” to niezależny ranking obsługi klientów firm z branży bankowej i ubezpieczeniowej. Jego formuła przypomina raport tzw. tajemniczego klienta, dzięki czemu eksperci osobiście sprawdzają funkcjonowanie postaw przyjaznych klientom. Przygotowany przez portal scenariusz wizyty pozwala zachować autentyczny i obiektywny charakter badania. Szczegółowy ranking znajduje się na stronie:AKTUALNOŚCI - 2021-04-16 12:56:29

Przygotowani na wiosnę? WDK się przyda


Warta Dom Komfort, to bardzo szerokie i praktyczne ubezpieczenie Teraz, gdy wszyscy szykujemy się do upragnionej wiosennej aktywności warto przypomnieć Państwu o bardzo aktualnych atutach tego ubezpieczenia…
Mówiąc, że Warta Dom Komfort zapewnia spokój pod każdym kątem, nie mamy na myśli tylko naszych czterech kątów. Zakres zastosowań tego pakietu jest przecież znacznie szerszy i wychodzi daleko poza mury ubezpieczonego mieszkania, czy domu. Dziś pokażemy WDK z innej strony – wiosennej, aktywnej i przede wszystkim rowerowej. Jeśli lubicie jeździć z rodziną albo samotnie na rowerze – możecie sprzęt w tym rower ubezpieczyć przy polisie mieszkaniowej.
Sprzęt gotowy do sezonu
Zima to czas, kiedy większość naszych sportowych akcesoriów musimy gdzieś przechować. Najczęściej to komórki lokatorskie lub piwnice. Niestety, zawsze może ktoś włamać się do takiego pomieszczenia, albo zdarzy się inny przypadek losowy np. pożar i pozbawi nas np. kosztownego roweru. Z Wartą Dom Komfort, możesz uzyskać nawet 100% zwrotu wartości tych sprzętów! Ale nasze WDK obejmuje również inne wartościowe przedmioty przechowywane w komórkach lokatorskich, czy piwnicach np. komplet opon, narty, deski snowboardowe, widsurfingowe czy deskorolki.
W trakcie sezonu – zabezpieczenie na trasie
Warta Dom Komfort ma możliwość rozszerzenia o pakiet Twój Rower. To wyjątkowa opcja, bo ubezpieczenie mieszkania zapewnia nam tutaj wiele korzyści poza domem.
– Ochrona roweru poza domem w razie rabunku, zdarzeń losowych, ale też assistance:
– Transport sprzętu po wypadku;
– Rehabilitacja i sprzęt medyczny;
– Osobisty opiekun i infolinia rowerowa;
Zabezpieczenie gdy coś nabroimy – OC w życiu prywatnym
Jeśli w trakcie wiosennych aktywności, Ty, lub Twoja pociecha wyrządzi komuś szkodę – np. w trakcie rowerowej wycieczki, czy gry w piłkę albo nie dopilnuje niesfornego psa – musi liczyć się z odpowiedzialnością. Dzięki OC w życiu prywatnym z WDK, Warta pomoże Wam w finansowaniu takich problemów. Ale oczywiście OC obejmuje też typowo domowe szkody jak np. zalanie sąsiada.
NNW
Zalet takiego dodatku, nie musimy Wam przedstawiać. Teraz, gdy będziemy bardziej aktywni wystarczy, warto wykupić NNW przy domuAKTUALNOŚCI - 2021-04-16 12:53:39

Naprawdę ubezpieczenie mieszkania obejmuje mojego psa?


Klient często nawet nie przypuszcza, jak bardzo przydatne może być ubezpieczenie mieszkania. Że może z niego skorzystać w różnych, także bardzo nieoczywistych sytuacjach.
Zwykle ubezpieczenie mieszkania kojarzy się klientom z ochroną przed włamaniem, zalaniem, czy kataklizmami, takimi jak pożar czy powódź. To oczywiście prawda, ale zakres ubezpieczenia, szczególnie w formule all risks, jest znacznie szerszy i można z niego korzystać w różnych, mniej dramatycznych, codziennych sytuacjach. Często takie właśnie przykłady bardziej przekonają do zakupu polisy mieszkaniowej.
Dzisiaj przedstawimy Państwu kilka przykładów z zakresu ubezpieczenia.
Płyta indukcyjna albo kabina prysznicowa w kawałkach? Pomożemy
Szkło to nie tylko szyby w oknach. Dzisiaj szkło jest bardzo popularne w aranżacji wnętrz – mamy szklane stoły, płyty kuchenne, kabiny prysznicowe, piękne umywalki, przepierzenia ścian, barierki schodowe itd. Jak wiemy, takie przedmioty są bardzo kruche i o ich stłuczenie nie jest trudno. Wystarczy, że gorący garnek wymsknie nam się z oparzonej dłoni i spadnie na płytę indukcyjną, albo słuchawką prysznicową uderzymy przypadkiem o szkło kabiny i mamy kosztowny kłopot. Wtedy bardzo przyda się ubezpieczenie mieszkania, bo takie szkody mamy w zakresie WDK – bez limitu!
Zapominalstwo też mamy w zakresie
Ile razy zdarzało się Wam wracać do domu aby sprawdzić, czy wyłączyłeś/aś żelazko, albo prostownicę, albo garnek z zupą na kuchence? Prawda, że bardzo pracuje wtedy wyobraźnia? A to nie są przypadki, które zdarzają się tylko nielicznym. Wielu z Waszych klientów miało takie doświadczenia. Może to przekona ich do zakupu polisy.
Pies też pod ochroną
Wielu z nas posiada psa albo kota. Szczególnie teraz, w okresie pandemii, staje się to bardzo popularne. O ile psa możemy wziąć za darmo ze schroniska, albo małego kotka dostać od sąsiada w prezencie, to każdy właściciel czworonoga wie, że leczenie zwierzaka to często spory wydatek. Warta Dom Komfort może zapewnić pomoc również w tej sprawie. Dodatkowa ochrona w ramach naszego pakietu zapewni Państwu i ich zwierzakom pomoc nawet do 5 tysięcy złotych. Do takiej kwoty zwrócimy koszty leczenia psa albo kota, będące skutkiem nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego lub pogryzienia przez inne zwierzę, a także otrucia zwierzęcia przez osoby trzecie.
Zalany służbowy laptop? Spokojnie, załagodzimy problem z szefem
Obecnie bardzo wielu z nas pracuje z domu i nie może pozwolić sobie na wydzielenie osobnego gabinetu. Wystarczy chwila nieuwagi i siedząc przy małym stoliku, oblejemy kawą komputer służbowy. Pomożemy i w takiej sytuacji – pamiętaj, żeby do polisy mieszkaniowej włączyć ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z rozszerzeniem o szkody w mieniu powierzonym.AKTUALNOŚCI - 2021-04-16 12:49:59

Dlaczego warto ubezpieczać ładunek w transporcie?


Tam, gdzie prowadzony jest handel, z pewnością niejednokrotnie pojawia się pytanie, czy warto ubezpieczać towar na czas transportu. Przecież każdy rzetelny przewoźnik, drogowy lub lotniczy, ma ubezpieczenie OC lub w przypadku przewoźników morskich Protection & Indemnity, obejmujące odpowiedzialność za powierzony do przewozu ładunek. Dlaczego więc warto sięgnąć dodatkowo po ubezpieczenie Cargo?
Więcej informacji na stronie:AKTUALNOŚCI - 2021-04-16 12:48:09

Pomóc możemy na tysiące sposobów. Tylko czy o tym wiesz?


Wyciek z kaloryfera, zepsuty laptop czy może awaria pralki – wszyscy znamy takie przypadki. Nie wszyscy jednak wiedzą, że w takich i wielu innych przypadkach może być bardzo przydatna polisa mieszkaniowa. Warto więc wiedzieć, jak pomocne może być assistance w ubezpieczeniach mieszkaniowych Warty.
Domowe assistance oczywiste w przypadku hydraulika
Jak pokazują dane Warty za 2019 i 2020 rok, prawie połowa wszystkich wezwań home assistance dotyczyła pomocy hydraulicznej. Zalane mieszkanie, nieszczelne rury, wycieki – to niekoniecznie najczęstsza szkoda, jaka zdarza się nam w domu, ale wtedy najczęściej myślimy o ubezpieczeniu. Na drugim miejscu, jest naprawa sprzętu AGD. Różnica w liczbie zgłoszeń jest jednak bardzo duża – korzystamy z ubezpieczenia w takich przypadkach aż 3 razy mniej! Co dziesiąty przypadek użycia home assistance to wizyta elektryka, lub lekarza. Tak, lekarza – w ofercie ubezpieczeń mieszkaniowych mamy taką opcję.
To, że najczęściej wzywamy hydraulika, nie oznacza, że połowa ze szkód w mieszkaniach to problemy z rurami. Klient często nawet nie przypuszcza, że ubezpieczenie mieszkania może przydać się w różnych, także w bardzo nieoczywistych sytuacjach.
Polisa WDK zawarta w Warcie może pomóc Państwu naprawić komputer albo telewizor? Mogą Państwo skorzystać z pomocy lekarza lub pielęgniarki? Polisa Warta Dom Komfort może zapewnić Państwu transport medyczny do szpitala albo dostarczyć leki? Przetransportujemy nawet rower po wypadku?AKTUALNOŚCI - 2021-03-21 16:50:56

WARTA SMART PAKIET- ubezpieczenie smartfonu, tabletu, smartwatcha


Szanowni Państwo ,

            Informuję ,że od dnia 15 marca 2021  TUiR Warta wprowadziła do sprzedaży  nowy produkt – WARTA SMART PAKIET –ubezpieczenie smartfonu , tabletu , smartwatcha.

DO KOGO KIEROWANE JEST UBEZPIECZENIE? Ubezpieczenie dedykowane jest do klientów indywidualnych oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. W roli Ubezpieczający podajemy daną identyfikacyjną - REGON, w roli Ubezpieczony - PESEL. Faktura na działalność prowadzoną przez osobę fizyczną potwierdzająca zakup telefonu jest dokumentem akceptowanym na potwierdzenie własności urządzenia.
KTO MOŻE BYĆ UBEZPIECZONYM? Ubezpieczonym może być osoba, która jest właścicielem urządzenia.
CZY MOGĘ UBEZPIECZYĆ TELEFON SŁUŻBOWY? Możesz ubezpieczyć tylko telefon, którego jesteś właścicielem w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
CZY MOGĘ UBEZPIECZYĆ TELEFON WSPÓŁMAŁŻONKA LUB DZIECKA? Tak, można ubezpieczyć telefon współmałżonka lub dziecka. Jeżeli właścicielem urządzenia jest rodzic, to on powinien być wpisany do polisy jako ubezpieczony (dziecko będzie wówczas użytkownikiem; § 2 pkt. 25 OWU WARTA SMART PAKIET).
CZY ABY UBEZPIECZYĆ TELEFON MUSZĘ MIEĆ GO ZE SOBĄ? Tak, przed zawarciem umowy agent weryfikuje czy urządzenie nie jest uszkodzone oraz wykonuje dokumentację fotograficzną urządzenia wraz z numerem IMEI.
CZY W PRZYPADKU SZKODY, WARTA NAPRAWI MÓJ TELEFON? W zakresie odpowiedzialności Wartą pokrywa koszt naprawy telefonu. W przypadku gdy koszt naprawy jest równy lub przekracza wartość nowego telefonu jest on wymieniany na nowy (w granicach sumy ubezpieczenia). Zapewniamy organizację procesu naprawy we współpracującym z Wartą punkcie naprawczym.
AKTUALNOŚCI - 2021-03-21 16:35:48

Bezpieczeństwo priorytetem Warty na 2020 i 2021 – podsumowanie roku


 
W 2020 r. w związku z trwającą pandemią Warta skupiła się na zapewnieniu bezpieczeństwa swoim pracownikom, klientom i partnerom biznesowym. Ten cel osiągnęła m.in. dzięki szybkiemu wdrożeniu zdalnej pracy i sprzedaży, wsparciu finansowym instytucji walczących ze skutkami pandemii oraz wdrażaniu nowych i praktycznych rozwiązań cyfrowych podnoszących jakość obsługi klienta. Skuteczne dostosowanie firmy do kryzysowej sytuacji umożliwiło również Warcie wypracowanie rekordowego poziomu sprzedaży i bardzo dobrych wyników finansowych. W 2021 r. Warta będzie wprowadzała kolejne innowacje m.in. podnoszące jakość obsługi klienta i przyśpieszające proces likwidacji szkód.
– Ubiegły rok był czasem, kiedy firmy musiały szybko dostosować się do nowej rzeczywistości i sprawdzić, jak funkcjonują w czasach trudnych i nieprzewidywalnych. Pierwszą decyzją, jaką podjęliśmy w związku ze zbliżającą się pandemią COVID-19, było zapewnienie bezpieczeństwa naszym pracownikom, klientom i partnerom biznesowym. Naszym zdaniem tak powinna zachować się każda firma, a przede wszystkim firma ubezpieczeniowa. W tym celu niezwłocznie wprowadziliśmy zdalną pracę i sprzedaż naszych ubezpieczeń. Oba działania wprowadziliśmy sprawnie i skutecznie, za co dziękuję serdecznie naszym pracownikom i pośrednikom.
W obliczu wielkiego wyzwania przed jakim wszyscy stanęliśmy, postanowiliśmy również wesprzeć finansowo instytucje walczące ze skutkami pandemii. Na ten cel przeznaczyliśmy łącznie 10 mln zł, które trafiły do 87 szpitali i lokalnych organizacji.
Czas pandemii udowodnił, że potrafimy się rozwijać nawet w czasach kryzysowych, skutecznie podnosząc poziom cyfryzacji firmy. W tym okresie, wdrożyliśmy kolejne praktyczne rozwiązania technologiczne, podnoszące jakość obsługi klientów i pracy pośredników – mówi prezes Jarosław Parkot.
Obsługa klienta wciąż priorytetem
Warta utrzymuje pozycję lidera pod względem jakości obsługi klienta w trakcie likwidacji szkód. Dowodem na to jest sprawozdanie Rzecznika Finansowego, które jest jedynym w pełni obiektywnym zestawieniem pokazującym, jak ubezpieczyciele radzą sobie z likwidacją szkód klientów. Ta utrzymująca się od kilku lat wyjątkowa pozycja firmy to efekt m.in. wdrażanych innowacji technologicznych, które upraszczają i przyśpieszają realizację procesów, podnosząc komfort klientów korzystających z ubezpieczeń Warty.
– Od lat wyznaczamy trendy w zakresie cyfryzacji obsługi klienta, praktycznie wykorzystując innowacje technologiczne. Dzięki naszym rozwiązaniom skutecznie skracamy czas likwidacji szkód, podnosząc komfort naszych klientów. Przygotowane wcześniej rozwiązania idealnie wpasowały się w okres zdalnego kontaktu z klientem w czasie pandemii. Zgłoszenie szkody czy późniejsze zarządzanie przez klienta całym procesem jej likwidacji odbywa się w Warcie za pomocą nowoczesnych technologii i aplikacji, które nie wymagają bezpośredniego kontaktu – mówi Jarosław Parkot i dodaje: – Cyfryzacja przynosi jednak nie tylko korzyści dla klienta. Wdrożonych w ostatnich latach 70 robotów automatyzujących procesy w firmie, pozwoliło nam zaoszczędzić czas pracy rzędu 15 tys. godzin miesięcznie, które pracownicy Warty wykorzystują na obsługę bardziej skomplikowanych spraw klientów czy agentów. W tym roku wykonamy kolejny ważny technologiczny krok, który zmieni standard i zasady działania likwidacji szkód z myślą o potrzebach naszych klientów i podnoszeniu efektywności firmy.
W 2020 r. obie spółki Warty zlikwidowały łącznie ponad 830 tys. szkód majątkowych i życiowych, co przełożyło się na wypłatę klientom kwoty 3,7 mld zł w formie odszkodowań i świadczeń.
Stabilny wzrost w majątku, dynamiczny wzrost sprzedaży polis na życie ze składką regularną
– Czas pandemii COVID-19 i wielomiesięczne ograniczenia w działalności części gospodarki okazał się bardzo dużym wyzwaniem również dla firm ubezpieczeniowych. Ważnym zadaniem było sprawne zapewnienie naszym obecnym i potencjalnym klientom dostępu do ochrony ubezpieczeniowej. Cały zespół Warty zdał ten egzamin z bardzo dobrym wynikiem. Pomimo obiektywnych trudności wypracowaliśmy najwyższy w historii poziom sprzedaży przy wyjątkowej na tle rynku rentowności. Obie spółki Warty zebrały łącznie w ubiegłym roku składkę w wysokości ponad 7,2 mld zł. Wynik netto spółki majątkowej wyniósł 612,5 mln zł, a wskaźnik ROE osiągnął poziom 23,1 proc. Te osiągnięcia pokazują, jak sprawną organizacją jest Warta, która potrafiła szybko przystosować się do nowych, wymagających warunków
W 2020 roku przypis składki brutto spółki majątkowej wyniósł 6,2 mld zł i był wyższy o 3,6 proc. względem 2019 r. W tym czasie przypis składki z ubezpieczeń dla klientów indywidualnych wzrosły o 2 proc. r/r osiągając poziom 4,5 mld zł. Składka z ubezpieczeń korporacyjnych wzrosła z kolei o 7,7 proc. r/r sięgając poziomu 1,8 mld zł.
– W przypadku spółki życiowej Warty od kilku lat skupiamy się na rozwoju i sprzedaży polis ze składką regularną. W efekcie ostatnich pięciu lat zwiększyliśmy przypis w tym segmencie ubezpieczeń o około 83 proc., podczas gdy średnia dla całego rynku w tej kategorii polis wyniosła niecałe 5 proc. Ten dynamiczny wzrost sprzedaży mogliśmy utrzymać pomimo pandemii m.in. dzięki nowoczesnym narzędziom zapewniającym agentom zdalną sprzedaż polis na życie. Widzimy także rosnące zainteresowanie ubezpieczeniami na życie o charakterze ochronnym, na co wpływ miała trwająca pandemia, wzmacniająca poczucie troski klientów o przyszłość swoją i swoich bliskich – mówi Jarosław Parkot.AKTUALNOŚCI - 2021-03-16 10:47:54

Ranking ubezpieczeń OC – Warta na podium


Redakcja Rzeczpospolitej przygotowała ranking ubezpieczeń OC, w którym oferta Warty jest w czołówce. Sprawdźcie sami, co docenili dziennikarze!
Podstawa to jedno, ale liczą się szczegóły
Jak pisze Rzeczpospolita – cena to nie wszystko, bo diabeł tkwi w szczegółach. Dlatego radzi, aby zastanawiając się, gdzie opłaca się ubezpieczyć samochód, nie brać pod uwagę wyłącznie ceny, tylko przyjrzeć się też dodatkowym polisom oferowanym przez towarzystwa wraz z OC pojazdu. Dlatego ranking przygotowany przez Rzeczpospolitą uwzględnia nie tylko cenę polisy OC, ale także cenę i zakres polis dodatkowych do OC – NNW i assistance – szczegółową metodologię rankingu znajdziecie w artykule, na dołączonym zdjęciu.
Ubezpieczenia WARTY w czołówce
Oferta Warty znalazła się na drugim miejscu rankingu Rzeczpospolitej z wynikiem 22 punktów. Towarzystwo będące na pierwszym miejscu wyprzedziło nas o włos zdobywając 22,3 punkty.
Biorąc dodatkowo pod uwagę naszą najwyższą jakość likwidacji szkód – co dowodzi ranking Rzecznika Finansowego, której nie uwzględnił ranking Rzeczpospolitej, mogę z czystym sumieniem zdecydowanie polecić Państwu naszą ofertę.AKTUALNOŚCI - 2021-03-16 10:43:24

„Słodki interes”, czyli dobrze ubezpieczona cukiernia


Prowadzenie cukierni, to jeden z dochodowych biznesów, zarówno w wielkich miastach, jak i w małych miejscowościach. Dzisiejszy biznes cukierniczy, to przede wszystkim połączenie produkcji ciast, tortów oraz słodkiego pieczywa z ich sprzedażą. To biznes, w którym często wykorzystywany jest nowoczesny i tym samym drogi sprzęt, o który warto zadbać. Oferta Warty pozwala na kompleksowe ubezpieczenie cukierni, zarówno tych rzemieślniczych, jak i prowadzących szerszy zakres usług.
Dzisiejsza, najczęściej rodzinna cukiernia, to małe, prężnie działające i nowoczesne przedsiębiorstwo, na wyposażeniu którego znajduje się odpowiedni, drogi sprzęt. To między innymi piec cukierniczy czy szafy chłodnicze, które gwarantują, że towar, którego nie uda się szybko sprzedać, nie ulegnie zepsuciu. Dotyczy to zarówno wyposażenia samej części produkcyjnej, jak i sklepu, w którym prowadzona jest dystrybucja wyrobów. Należy zadbać, aby mienie było odpowiednio wykorzystywane i konserwowane, ale równie ważne jest zabezpieczenie prowadzonego biznesu przed zdarzeniami losowymi, na które nie mamy wpływu.
Kompleksowa ochrona majątku i pracownika
Wszystkie produkty Warty adresowane do przedsiębiorców dają możliwość kompleksowego ubezpieczenia cukierni tj. jej majątku oraz OC:
Pakiet Smartbiznes to doskonała propozycja dla rodzinnej cukierenki – za niewielką składkę ochroną, objęte będzie zarówno mienie w szerokim zakresie all risks (zakres optymalny), jak i odpowiedzialność cywilna przedsiębiorcy (wariant optymalny z rozszerzeniem o OC pracodawcy oraz OC Najemcy, jeśli przedsiębiorca wynajmuje lokal).
Warta Ekstrabiznes Plus to propozycja dla przedsiębiorców prowadzących działalność na większą skalę. W tym pakiecie, ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk w wariancie Komfort Plus, warto rozszerzyć o klauzule dodatkowe:
Klauzulę 2M – Koszty działalności i utrata zysku,
Klauzulę 7M – Zepsucie mienia wskutek niezachowania temperatury, oraz
Klauzulę 5M- Kradzież zwykła.
Przydatne może być również ubezpieczenie ładunków w transporcie (CARGO).
Nieodłącznym elementem kompleksowej oferty, powinno być ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – sugerowany jest wariant KOMFORT z OC za produkt, które również powinno zawierać rozszerzenia o Klauzulę 1 OC – Wypadki przy pracy, Klauzulę 2 OC- Najemca ruchomości i nieruchomości (w sytuacji najmu lokalu czy wyposażenia) oraz Klauzulę 10 OC – Połączenie, zmieszanie.
A także pracowników:
Warta Ekstrabiznes Plus – Program MSP, to nowoczesne grupowe ubezpieczenie na życie, które dzięki swojej elastyczności dopasuje produkt do potrzeb pracowników zatrudnionych w małych i średnich przedsiębiorstwach, liczących od 3 do 50 pracowników oraz ich rodzin. Dzięki pakietom ochronnym, zakres ubezpieczenia łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb pracowników tj. ich sytuacji zawodowej oraz rodzinnej.
Warta dla Ciebie i Rodziny – zakres ubezpieczenia typowy dla ubezpieczeń grupowych, z oferty mogą skorzystać jednak osoby indywidualne. Polecane szczególnie dla najmniejszych działalności (tzw. mikroprzedsiębiorstwom), które ze względu na mała liczbę pracowników nie mogą przystąpić do polisy grupowej.
Dodatkowe opcje warte polecenia
Niezależnie od tego, który produkt ochrony majątku klient wybierze, zawsze warto przypomnieć o ubezpieczeniu NNW, które pozwala na złagodzenie przykrych następstw nieszczęśliwych wypadków właścicieli i pracowników. Korzyści płynące z tej ochrony są ogromne w porównaniu z niewielką składką na polisie.
Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że przy tym rodzaju działalności istotne jest, aby zabezpieczyć się przed konsekwencjami przeniesienia chorób zakaźnych. Oczywiście higiena to podstawa, jednak specyfika branży jest wyjątkowa, a konsekwencje mogą być znaczące. W rozmowie z Klientem warto zaznaczyć, że produkty Warty – zarówno Smartbiznes, jak i Warta Ekstrabiznes Plus, zawierają już taką ochronę w zakresie bez konieczności zapłaty dodatkowej składki.
Świat cukierników dzieli się podobno na tych, którzy robią sernik z rodzynkami i takich, którzy uważają, że absolutnie nie powinno ich w serniku być. Bez względu jednak na podejście do rodzynek, są przedsiębiorcami, którzy powinni jak najlepiej zabezpieczyć swoją firmę. Dzięki dobrze dobranej ofercie i polisie Warty zyskują bezpieczeństwo, które niewątpliwie przełoży się na jakość oferowanych wyrobów. Dzięki temu, ten biznes będzie jeszcze słodszy!<<  <    [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]     >  >>