Oferta
AKTUALNOŚCI - 2021-03-16 10:39:28

Tymczasowa praca za granicą? Ubezpieczenie dla komisjonera i nie tylko


Polacy decydujący się na pracę za granicą często wybierają pracę tymczasową. Najczęściej jest to praca w branży budowlanej, logistycznej i magazynach. W tych zawodach o wypadek nie trudno, dlatego warto mieć ubezpieczenie Warta Travel.
Zainteresowanie takim zarobkiem wcale nie spadło przez pandemię. Wręcz przeciwnie – wielu Polaków decyduje się na taki krok z powodu utraty pracy w Polsce. A jakie zawody wybierają najczęściej?
Praca fizyczna i nie zawsze na stałe
Jak pokazują dane portalu europa.jobs*, w 2020 roku największą liczbę ofert odnotowano w branży budowlanej oraz pracy na magazynie (14% oraz 10%). Praca fizyczna, branża produkcyjna oraz oferty związane z motoryzacją, tworzą z pozostałymi pięć najpopularniejszych branż 2020 roku. Co dziesiąty wyjeżdżający zostanie komisjonerem (kompletowanie zamówień), pakowaczem czy pracownikiem produkcji. To oznacza, że zatrudnienie znajdzie naprawdę spory odsetek wszystkich polskich pracowników.
Do tego prawie 40% wyjeżdżających podejmuje pracę tymczasową.
Dlaczego Warta Travel jest właśnie dla Was?
Brak dopłat za pracę umysłową i większość prac fizycznych – to idealna opcja dla osób jadących do pracy w magazynach, czy jako opiekunki osób starszych;
Dowolny okres ubezpieczenia, od jednego dnia do nawet całego roku – skoro dwóch na pięciu Polaków jedzie tylko na krótki czas, na pewno docenią tak duże dopasowanie produktu;
Pokrycie kosztów pomocy medycznej w większości przypadków, bez angażowania pieniędzy Klienta – transport medyczny i koszty leczenia w Niemczech, czy Holandii mogą być bardzo kosztowne. Warta działa na terenie całego świata i pomoże ubezpieczonemu;
Koszty leczenia związane z zachorowaniem na COVID-19 – pokrywamy koszty leczenia i kwarantanny;
10% taniej?
Przypominamy o zniżce, 10% wpisując kod HHD3 .AKTUALNOŚCI - 2021-03-16 10:00:00

WDCIR- ubezpieczenie na życie


Warta dla Ciebie i Rodziny to wiodący produkt w naszym portfolio życiowym – lubiany przez WAS i zapewniający Wam bezpieczeństwo na co dzień. Teraz wprowadzamy do niego kilka ulepszeń które sprawią, że jego flagowe cechy – prostota, kompleksowość i łatwość personalizacji – będą jeszcze korzystniejsze.

Warta dla Ciebie i Rodziny – dosłownie
To uniwersalne ubezpieczenie na życie z pakietem medycznym, dostępne dla każdego – bez różnicy, czy mamy dużą rodzinę, żyjemy we dwójkę czy jesteśmy singlami. Do różnych potrzeb (i zasobności portfela) dostosowana jest także składka, która może wynieść od 33 do 350 zł. WDCiR to produkt, który daje poczucie bezpieczeństwa, (zapewnia pomoc finansową w razie wypadku lub choroby) oraz ich najbliższym (obejmuje ochroną także współubezpieczonych). Warto pamiętać, że każdy wariant WDCiR zawiera także Pakiet Twoje Życie, czyli assistance medyczny na telefon. Można powiedzieć, że WDCiR to znacznie więcej, niż zwykłe ubezpieczenie na życie.

Teraz w nowej odsłonie
Przedstawiamy zapowiedź nowych cech WDCiR, które jeszcze bardziej zbliżają nasz produkt do oczekiwań Klienta.

Co wdrażamy?
Najważniejsza zmiana to nowe pakiety dodatkowe – większe kwoty świadczeń i szerszy zakres ochrony, dopasowane do indywidualnych potrzeb;
Początek okresu ubezpieczenia – teraz to pierwszy dzień po wystawieniu wnioskopolisy, a ochrona ubezpieczeniowa* – rozpoczyna się kolejnego dnia po wpłynięciu pierwszej składki.

Co jeszcze warto wiedzieć o WDCiR?

To ubezpieczenie z szerokim zakresem ochrony, które możesz kupić bezpośrednio w naszej agencji lub zdalnie – bez wychodzenia z domu.
WDCiR występuje również w wariancie 55+, skierowanym do osób w wieku 55-80 lat, z możliwością kontynuacji ochrony po ukończeniu 80. Roku życia
W plebiscycie Laur Konsumenta, Polacy ocenili produkty Warty w kategorii ubezpieczenia na życie, jako najlepsze na rynku.
AKTUALNOŚCI - 2020-11-02 09:59:29

Pewna ochrona w trudnych czasach, czyli jakiego ubezpieczenia potrzebują apteki i farmaceuci


Zgodnie z danymi z GUS, pod koniec 2019 r. działalność prowadziło 12,3 tys. aptek (ogólnodostępnych i zakładowych) oraz 1,2 tys. punktów aptecznych, w których pracowało 59,5 tys. magistrów farmacji i techników farmaceutycznych. Bardzo wiele z nich, potrzebuje dobrego zabezpieczenia swojego funkcjonowania.

Prowadzenie apteki to bardzo odpowiedzialny i poważny biznes, szczególnie w czasach epidemii. Nocne okienka, maski i fartuchy, dezynfekcja – tak przed wirusem starają się zabezpieczyć właściciele i pracownicy aptek. Koncentrując się bezpośrednio na zdrowiu, często zapominają o zapewnieniu ochrony temu, co w ich pracy równie cenne – samej aptece i odpowiedzialności związanej z jej prowadzeniem. Tymczasem, tylko kompleksowa ochrona biznesu pozwoli Klientom na zachowanie stałego dostępu do leków ratujących zdrowie i życie, a właścicielowi na spokojne prowadzenie działalności. Nowoczesna apteka to dzisiaj nie tylko miejsce, gdzie można kupić leki na receptę, ale również wybrać spośród setek środków opatrunkowych, produktów pielęgnacyjnych, dermokosmetyków czy suplementów diety. Można dokonać zakupów zarówno stacjonarnie, jak i on-line. Dzisiaj farmaceuta to również doradca, często działający pod ogromną presją.

A co jeśli się pomyli? A jeśli nastąpi przerwa w dostawie prądu lub zepsuje się apteczna lodówka? Farmaceutyki takie jak szczepionki, czy probiotyki w nich przechowywane, z uwagi na podwyższenie się temperatury przechowywania, nie będą zdatne do dalszej sprzedaży. W przypadku pożaru czy zalania, nie tylko zgromadzone w aptece leki i artykuły ulegną zniszczeniu, ale również może dojść do uszkodzenia wyposażenia czy nawet samego obiektu. Wówczas apteka będzie mieć problem z funkcjonowaniem, a przywrócenie jej do stanu umożliwiającego dalsze prowadzenie biznesu, będzie wymagało nakładów na remont i często ponowne zatowarowanie.

Sposobem na bezpieczne prowadzenie biznesu, jest dobrze dobrana polisa ubezpieczeniowa. Pakiet ubezpieczeń WARTA EKSTRABIZNES PLUS, jeden z najszerszych tego typu pakietów dla małych i średnich przedsiębiorstw, zapewni kompleksową ochronę apteki w wielu wymiarach.

Ubezpiecz majątek apteki:
– od ognia i innych zdarzeń losowych;
– od kradzieży z włamaniem i rabunku;
– sprzęt elektroniczny;
– dołącz klauzule dodatkowe rozszerzając podstawową ochronę:
Klauzula 2M – Koszty działalności i utrata zysku
Klauzula 4M – Dewastacja + graffiti
Klauzula 7M – Zepsucie mienia wskutek niezachowania temperatury
Klauzula 8M – Szyby i inne przedmioty szklane od stłuczeni
Ubezpiecz OC farmaceuty zabezpieczając przed ewentualnymi roszczeniami kierowanymi do apteki:
– ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w wariancie Komfort (z OC za produkt);
– klauzula 1OC – wypadki przy pracy;
Ubezpiecz NNW i assistance
Taka ochrona pomoże pokryć koszty odkupienia lub odtworzenia mienia zniszczonego wskutek zdarzeń losowych, nie tylko tych najczęstszych jak zalanie, działanie wiatru czy pożar, ale przede wszystkim związanych ze specyfiką prowadzonej działalności (np. gdy nie będzie możliwa sprzedaż szczepionek, bo lodówka, w której były przechowywane uległa awarii). Ochrona może obejmować także zdarzenia związane z włamaniem, kradzieżą czy rabunkiem, a także w przypadku szkód związanych z usiłowaniem dokonania włamania np. zniszczenie zamków, drzwi, szyb. Ochronie od kradzieży podlegają również urządzenia (klimatyzatory, kamery) znajdujące się na zewnątrz budynku.

Dobrze dobrana polisa uchroni Klienta również od strat związanych z kosztami utylizacji leków zniszczonych wskutek zdarzenia losowego objętego ochroną. Klient będzie miał również zabezpieczenie w sytuacji uszkodzenia sprzętu elektronicznego spowodowanego błędami w obsłudze, niewłaściwym użytkowaniem czy zalaniem napojem.

OC zabezpieczy w sytuacji roszczeń klientów i szkód związanych wykonywaniem zawodu aptekarza lub technika farmacji, ewentualnymi pomyłkami w wydawaniu lub przygotowaniu leków, a także zdarzeniami takimi jak poślizgnięcie się klienta na mokrej posadzce, upadek i złamanie ręki.

Dzięki włączeniu odpowiednich klauzul, ubezpieczenie pomoże przetrwać kryzys w firmie w związku z np. pożarem, zerwaniem dachu i konieczną przerwą w prowadzeniu działalności. Warta pokrywa w takiej sytuacji koszty wynagrodzeń, odsetki rat kredytowych i leasingowych, opłaty i czynsz a także utracony zysk jaki mógłby zostać osiągnięty, gdyby do szkody nie doszło (Klauzula 2M).

Należy również pamiętać o OC farmaceuty w ramach pakietu SMARTBIZNES, gdzie dostępne jest ubezpieczenie dobrowolne OC zawodu dla aptekarzy lub techników farmacji, w tym dotyczące wydawania leków i sporządzania leków recepturowych.
AKTUALNOŚCI - 2020-10-23 15:24:28

Bezpieczne prowadzenie biznesu, czyli polisa OC dla salonu urody, kosmetyczki i fryzjera


W ciągu ostatnich miesięcy, szczególnego znaczenia nabrało ograniczanie i minimalizowanie ryzyka związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej w branży usługowej. Dodajmy, że ryzyka wyjątkowego w takiej branży jak hair&beauty.

Prowadzący salony kosmetyczne, czy świadczący usługi fryzjerskie koncentrują się przede wszystkim na dostarczaniu swoim klientom wysokiej jakości usług, przykładają również wagę do takich spraw jak procedury higieniczne, konserwacja urządzeń, kwalifikacje, czy szkolenia zawodowe pracowników. Zapominają oni zaś o kwestiach związanych z odpowiednim zabezpieczeniem związanym z możliwością popełnienia błędu, czy wypadkach w trakcie wykonywanych usług.

Takie zdarzenia jak np.: uszkodzenia ciała klientów wynikające z błędów popełnionych podczas wykonanych zabiegów (np. oblanie kwasem peelingującym), poparzenie (w trakcie wykonywania zabiegu laserem kosmetycznym), zakażenie bakterią lub przeniesienie choroby zakaźnej (np. WZW w związku z używaniem źle zdezynfekowanych narzędzi), mogą nieść za sobą bardzo negatywne skutki, w tym poważne konsekwencje finansowe.

Warto uświadomić takie ryzyka Państwu, proponując jednocześnie ochronę w ramach dobrze dobranego ubezpieczenia.

W ramach ubezpieczeń SME w zależności od tego, czy ubezpiecza się jednoosobową działalność, czy sieć salonów, WARTA posiada w ofercie pakiety ubezpieczeń dostosowane do wielkości prowadzonej działalności i portfela klienta. Dla Klientów mikro, proponujemy pakiet ubezpieczeń SMARTBIZNES, dla Klientów większych pakiet WARTA EKSTRABIZNES PLUS.

W ramach pakietu Smartbiznes istnieje możliwość zawarcia ubezpieczenia dobrowolnego OC zawodu na PESEL dla personelu fryzjersko-kosmetycznego, a w tym m.in. nowość, czyli OC za szkody w użytkowaniu lasera kosmetycznego w gabinecie kosmetycznym.
AKTUALNOŚCI - 2020-10-23 15:10:00

Zabezpieczenie dziecka na przyszłość? Warto sięgnąć po najlepsze


Kiedy szukamy rozwiązań mogących zabezpieczyć przyszłość naszych dzieci – ważna jest pewność. Dziś zachęcamy Was do przypomnienia Klientom o produkcie Warta Posag i na przykładach opowiadamy, dlaczego jest najlepszą opcją na rynku dla stabilnej przyszłości naszych dzieci.
Ubezpieczenie posagowe to produkt, w którym Klient decyduje jaką kwotę chce odłożyć dla dziecka, gdy skończy 18 lat (a maksymalnie 25 lat). Jest to swego rodzaju lokata na przyszłość, która zapewni naszym pociechom kapitał na start dorosłego życia. Takie ubezpieczenie ma także bardzo ważną cechę – w przypadku, gdy oprócz zakresu podstawowego wybierzesz umowę dodatkowego ubezpieczenia renty posagowej ubezpieczonego i gdy zabraknie Ciebie  przy dziecku – Warta rozpocznie wypłacanie renty posagowej i zadba o dalsze opłacanie składki tak, aby Twoje dziecko otrzymało pieniądze na koniec okresu ochrony.
Jak wygląda rynek?
Sprawdziliśmy oferty ubezpieczeń posagowych na polskim rynku i dokonaliśmy porównania. Nie wszystkie towarzystwa posiadają bliźniaczy produkt do naszego, albo oferują je w oparciu o wyniki funduszy inwestycyjnych. W produkcie posagowym najważniejszą kwestią jest suma ubezpieczenia na dożycie dziecka do końca okresu ubezpieczenia i gwarancja sumy ubezpieczenia na dożyciu. Najlepszą opcją dla klienta jest sytuacja, gdy stosunek wpłaconej składki z umowy podstawowej do otrzymanej kwoty świadczenia na dożyciu jest jak najwyższy.
Przykładowo – dla osoby w wieku 35 lat, która zawiera umowę ubezpieczenia posagowego na okres  15 lat, relacja sumy ubezpieczenia do wpłaconej składki wynosi 100%, natomiast dla 30 letniej osoby zawierającej umowę ubezpieczenia na taki sam okres, ta relacja przekroczy 100%.

Warta Posag
Operujemy na przykładzie, gdzie umowa zawarta jest na 15 lat na Sumę Ubezpieczeniową 50 000 zł, a składka wynosi 326,91 zł. W zakresie ubezpieczenia jest:
Umowa podstawowa:
1) śmierć ubezpieczonego;
2) dożycie przez ubezpieczone dziecko do końca okresu ubezpieczenia
Umowy dodatkowe:
1. umowa dodatkowego ubezpieczenia renty posagowej ubezpieczonego
2. umowa dodatkowego ubezpieczenia renty posagowej współubezpieczonego
Wyobraźmy sobie sytuację, w której:
– Jeden z rodziców umiera w 12. miesiącu ochrony.
– W Warcie przejmujemy opłacanie składek za umowę podstawową i rentę posagową współubezpieczonego  od 13 miesiąca trwania umowy. Dziecko otrzymuje od 12 miesiąca do 180 miesiąca, rentę w wysokości 1000 zł miesięcznie ( bo taką wysokość wybrał rodzic, przy zawarciu umowy ubezpieczenia), czyli łącznie za cały okres ubezpieczenia 169 000 zł, przy łącznej wartości składki z tytułu umowy dodatkowej renta ubezpieczonego wynoszącej 188,64 zł wpłaconej przez okres 12 miesięcy.
– Dziecko po dożyciu do końca okresu ubezpieczenia, otrzymuje świadczenie w wysokości  50 000 zł.
Jak to działa u konkurencji?

W pierwszym porównywanym towarzystwie ubezpieczeniowym w pierwszym roku trwania umowy, stosunek otrzymanej kwoty (wartości wykupu) do wpłaconej składki dla osoby w wieku 36-45 lat jest na poziomie 0,1% wartość wykupu 43 zł do 4000 zł wpłaconej składki (dla porównania – w Warcie ten stosunek wynosi 40%).
– W kolejnym, porównywanym towarzystwie ubezpieczeniowym w pierwszym roku trwania umowy, stosunek otrzymanej kwoty do wpłaconej składki jest na poziomie 0%, wartość wykupu 0 zł do 4000 zł wpłaconej składki.
Oba konkurencyjne towarzystwa ubezpieczeniowe podają wartości wykupu w ub. posagowych z uwzględnieniem udziału w zysku – którego wysokość, w ofertach tych towarzystw, nie jest gwarantowana.

 
AKTUALNOŚCI - 2020-10-23 14:58:18

Zobacz jak pomaga 10 milionów przekazanych przez Wartę


COVID nie odpuszcza. Codzienne przytaczane statystyki o rekordowej liczbie osób chorych wciąż budzą niepokój, a nawet strach – jeśli nie o siebie, to o swoich najbliższych. W ubiegłym półroczu, Warta przekazała na walkę z epidemią aż 10 milionów złotych. Z raportów, które otrzymujemy wynika, że nasze wsparcie jest dobrze wykorzystane przez beneficjentów i skutecznie pomaga w walce z pandemią. Dzisiaj zobacz jak pomagamy w Małopolsce.
Jak wiecie, Warta włączyła się aktywnie w walkę z koronawirusem, przekazując na ten cel 10 milionów złotych. Dużą rolę w naszej akcji odegraliście również Wy, angażując się w akcję #zostańwdomu i Pomagaj i wskazując w niej organizacje w Waszych lokalizacjach, którym powinniśmy pomóc. Zaczynają spływać do nas raporty w jaki sposób obdarowane placówki wykorzystały przekazane im donacje.

Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Wam w jaki sposób i komu pomagamy w Małopolsce.

Na terenie Małopolski Warta wsparła aż 6 placówek – 2 szpitale zakaźne wybrane wg klucza liczby zachorowań w danym regionie i 4 wskazane przez Was, w naszej akcji #zostańwdomu i Pomagaj.

Bramy odkażające dla ratowników medycznych
Jednym ze wskazanych przez Was beneficjentów była Fundacja Novis Plus. Fundacja ta, za otrzymane od nas środki zakupiła 5 bram odkażających dla ratowników medycznych, które minimalizują możliwość zakażenia się koronawirusem podczas ściągania skażonych kombinezonów ochronnych.
Ratownicy medyczni, to zdecydowani bohaterowie naszych czasów, którzy pomimo ogromnego zagrożenia walczą o zdrowie i życie nas wszystkich. Wykonywana praca wymaga od nich nie tylko empatii do pacjentów, ale wiąże się też z ogromnym ryzykiem i obawami o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Dzięki naszemu wsparciu ratownicy medyczni otrzymali najwyższej klasy urządzenia, które pozwalają im w dużym stopniu minimalizować ryzyko zakażenia się. Radość ratowników, szczególnie w Nowym Sączu, czy Zakopanem była ogromna. Wszyscy wielokrotnie podkreślali, że czują się teraz bezpieczniej.

Przekazane bramy działają również na inne wirusy, dlatego będą mogły być wykorzystywania również po zakończeniu pandemii przez oddziały zakaźne.

Bramy otrzymały
-Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu,
-Krakowskie Pogotowie Ratunkowe w Krakowie, ul. Łazarza,
-SPZOZ Sądeckie Pogotowie Ratunkowe w Nowym Sączu, ul. Śniadeckich,
-Szpital Powiatowy im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem,
-Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital
Uniwersytecki w Krakowie przy ul. Kopernika.

A jak wykorzystały darowiznę pozostałe obdarowane przez nas placówki?

Szpitale i Grupa Kapitałowa NAPRZÓD, która obsługuje szpitale w zakresie współpielęgnacji i żywienia pacjentów zakupiły ogromne ilości odzieży i środków ochronnych. Dla przykładu

Szpital Uniwersytecki w Krakowie zakupił 18 tysięcy fartuchów, spodnie, bluzy, czepki, ochraniacze na obuwie, 3,5 tysiąca sztuk pościeli i prześcieradeł jednorazowych, podkłady na stoły operacyjne, ponad 10 tysięcy opakowań rękawic ochronnych i chirurgicznych, ponad 2 tysiące masek i gogli ochronnych.

Szpital Żeromskiego w Krakowie oprócz odzieży ochronnej dla personelu zakupił też respiratory.
Szpital Położniczo-Ginekologiczny Ujastek oprócz ogromnych ilości rękawic, okularów, fartuchów i środków dezynfekujących zakupił bezkontaktową bramkę bezpieczeństwa z czujnikiem temperatury.

Natomiast Komenda Miejska Państwowa Straż Pożarna w Krakowie zakupiła kamery termowizyjne
AKTUALNOŚCI - 2020-09-11 15:08:02

WDCiR POMOC TAkże podczas wypoczynku...


Sezon wycieczek krajoznawczych w pełni. Nawet najlepiej zaplanowany wyjazd może nam skomplikować
nieszczęśliwy wypadek czy nagła choroba nasza lub dziecka. Tego nie da się przewidzieć. Warto mieć jednak
ubezpieczenie, które pomoże również w takich sytuacjach.
Posiadając ubezpieczenie Warta dla Ciebie i Rodziny, możesz np. skonsultować się z lekarzem na miejscu,
niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz (usługa assistance na terenie całej Polski). Jeżeli wypadek
spowodował u Ciebie np. trwały uszczerbek na zdrowiu lub pobyt w szpitalu, dodatkowo otrzymasz
świadczenie pieniężne. Zorganizujemy i pokryjemy koszty rehabilitacji, o ile takie będą zalecenia lekarza.
Dodatkowo jeśli dojdzie do wypadku na rowerze, podczas którego ucierpi zdrowie Twoje lub najbliższych,
zapewnimy transport i naprawę roweru.
Sprawdź szeroki zakres ochrony, jaki zapewnia ubezpieczenie, które działa także podczas wyjazdów urlopowych.AKTUALNOŚCI - 2020-09-11 15:00:09

WDCiR- OCHRONA TAKŻE DLA MOTOCYKLISTÓW


Okres wakacyjny to czas, gdy na ulicach pojawia się coraz więcej motocyklistów. To właśnie wtedy dochodzi
też do największej liczby wypadków. Potwierdzają to statystyki policji, które wskazują, że aż 48% wszystkich
wypadków na motocyklach przypada w okresie od czerwca do sierpnia (dane policji za 2019 r.). Skutki
wypadku mogą być różne. Bardzo często dochodzi do poważnych urazów, których leczenie może być
skomplikowane i długotrwałe. W takich sytuacjach warto mieć ubezpieczenie, które zapewni wsparcie
finansowe oraz pomoc specjalistów.
Posiadając ubezpieczenie Warta dla Ciebie i Rodziny, możesz np. skonsultować się z lekarzem na miejscu,
niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz (usługa assistance na terenie całej Polski). Jeżeli wypadek
spowodował u Ciebie np. inwalidztwo, trwały uszczerbek na zdrowiu lub pobyt w szpitalu, dodatkowo
otrzymasz świadczenie pieniężne. Jeżeli to będzie potrzebne, zorganizujemy i pokryjemy koszty rehabilitacji.
Sprawdź szeroki zakres ochrony, jaki zapewnia ubezpieczenie – także motocyklistomAKTUALNOŚCI - 2020-09-10 22:12:17

Po pierwszym dzwonku, czas na Warta Twoje NNW – Pakiet dla ucznia


Coraz więcej rodziców poszukuje indywidualnej ochrony dla swojego dziecka, zapewniającej wysokie świadczenia w przypadku szkody. W cyklu artykułów na temat produktu Warta Twoje NNW – pakiet dla Ucznia pokażemy najważniejsze atuty tego produktu, ceny za ubezpieczenie uzależnione od rodzaju placówki oświatowej, a także przykłady szkód i kwoty wypłaconych odszkodowań.
Dzisiaj przypomnimy Wam najważniejsze elementy produktu, który szczególnie w tym czasie przyda się Waszym klientom i ich pociechom.

Pakiet dla Ucznia to nowoczesna ochrona dzieci, młodzieży szkolnej i studentów do 26 roku życia. Daje możliwość indywidualnego wyboru okresu ubezpieczenia, odpowiadającej sumy ubezpieczenia, od której uzależniona jest składka, a pełny zakres ochrony znajduje się w podstawie – nie ma konieczności dokupowania poszczególnych elementów.

Ubezpieczenie Warta Twoje NNW w pakiecie dla Ucznia, oprócz standardowego zakresu NNW (stały uszczerbek na zdrowiu, śmierć Ubezpieczonego, naprawa lub nabycie przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych), zawiera bardzo szeroki zakres ochrony, obejmujący m.in: zasiłek dzienny, koszty leczenia NNW w RP, dzienne świadczenie szpitalne czy pokrycie kosztów nieobecności dziecka na zajęciach dodatkowych.
Warta wypłaca również świadczenie za urazy niepowodujące stałego uszczerbku na zdrowiu, takie jak np. stłuczenie, pogryzienie przez zwierzę, ukąszenie czy użądlenie.
Ubezpieczenie to zapewnia szereg świadczeń niezwiązanych z nieszczęśliwym wypadkiem, w tym:
Śmierć w wyniku nowotworu złośliwego;
Śmierć z powodu wrodzonej wady serca;
Pobyt w szpitalu w wyniku choroby;
Śmierć rodzica/opiekuna prawnego.
Na szczególną uwagę w dzisiejszych czasach zasługuje świadczenie „pobyt w szpitalu w wyniku choroby” ponieważ w tym przypadku Warta odpowiada również za pobyt w szpitalu w wyniku zachorowania na COVID-19, pod warunkiem, że trwał on minimum 5 dni. W takim przypadku, wypłacane jest jednorazowe świadczenie w wysokości 200 zł.

W pakiecie dla Ucznia znajdziemy szereg przydatnych na co dzień usług assistance, w tym: zorganizowanie wizyty lekarza, pielęgniarki, czy u psychologa, transport medyczny, dostawę sprzętu rehabilitacyjnego, dostęp do konsultacji medycznych/infolinii, czy korepetycje z wybranych przedmiotów.

W ramach pakietu dla Ucznia, bez żadnych dodatkowych opłat ochrona obejmuje wypadki, które mogą się zdarzyć podczas amatorskiego i wyczynowego uprawiania sportu zarówno w szkole, jak i poza szkołą – w ramach sekcji lub klubów sportowych, polegające na regularnym uczestnictwie w treningach i zawodach sportowych, również w zakresie uprawiania sportów wysokiego ryzyka
(np. piłka ręczna, nożna, siatkowa, koszykowa, sporty/sztuki walki, jeździectwo).

Podsumowując – ubezpieczenie szkolne warto kupić indywidualnie, dopasowując ochronę ubezpieczeniową do swoich potrzeb. Produktem spełniającym oczekiwania Klientów w tym zakresie jest WARTA TWOJE NNW – pakiet dla Ucznia – nowoczesne ubezpieczenie za konkurencyjną cenę. Pełny zakres ochrony i wszystko w podstawie gwarantuje spokój i bezpieczeństwo przez 12 dowolnych miesięcy, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

 

 AKTUALNOŚCI - 2020-09-10 22:07:46

Warto mieć ubezpieczenie!


Koszty naprawy samochodu czy uszkodzeń domu bardzo często wielokrotnie przewyższają składkę za ubezpieczenie. W ostatnim czasie wielu naszych klientów przekonało się o tym przy szkodach pogodowych. Dach wgnieciony po gradobiciu, zalane podwozie czy gałąź spadająca na dach – naprawy takich zdarzeń to często tysiące złotych. Zobacz ile zaoszczędzisz.
Wichury, deszcze nawalne, gwałtowne burze i trąby powietrzne, grad wielkości piłek do tenisa – do tej pory traktowaliśmy je jako rzadko spotykane anomalie pogodowe. Jednak już od kilku lat widzimy, że nasz klimat ulega zmianie i coraz częściej zdarzają się zniszczenia spowodowane tymi ekstremalnymi zjawiskami. Warto się przed nimi zabezpieczyć. Jak pokazują doświadczenia naszych klientów do poważnych uszkodzeń samochodów może dojść nawet wtedy, gdy stoją zaparkowane na parkingu a wichura może spowodować poważne szkody nawet w nowych domach.

Polisa kilkukrotnie tańsza niż naprawa
Przykłady szkód pogodowych z AC
§ Przewrócone przez wichurę drzewo, przygniotło jedną z gałęzi rodzinny sedan. Koszt wymiany szyby, lusterka i naprawienie wgnieceń w dachu wyniósł 5 900 zł. Klient za AC zapłacił 938 zł
§ Lokalne podtopienia zalały mały miejski samochód. Uszkodzenia wnętrza, zapłonu i elektryki wyceniono na 6 317 złotych. Klient za AC zapłacił 849 zł.
Przykłady pogodowych szkód mieszkaniowych
§ Intensywne opady deszczu we Włocławku spowodowały wybicie wody z odpływu brodzika oraz z wc w domu klientów. Zalane zostały ściany i panele podłogowe. Za szkody w zalanych pomieszczeniach wypłaciliśmy 9 257 zł. Średnia składka za dom jednorodzinny we Włocławku z SU 350 tys zł w WDK wynosi 295 zł.
§ Przepięcie spowodowane burzą w Jarosławiu uszkodziło dwa telewizory naszych klientów. Wypłaciliśmy klientom na naprawę jednego telewizora: 770 zł a na zakup drugiego 1 299 zł. Dla porównania – przykładowa składka za ruchomości domowe w ubezpieczeniu Warta Dom Komfort w Jarosławiu przy SU 50 tys. zł wynosi 237 zł
To tylko pojedyncze z przykładów szkód pogodowych, jakie zdarzają się w ostatnim czasie prawie każdego dnia. A jak doskonale wiecie AC i ubezpieczenia mieszkaniowe mają znacznie szerszy zakres i przydają się w wielu innych przypadkach.

Klienci doceniają naszą przyjazną i sprawna pomoc
Wg sprawozdania Rzecznika Finansowego jesteśmy liderem likwidacji szkód. Nasze działanie potwierdza też wielu naszych klientów. Zobaczcie sami, co mówią.
Myślę, że miałem szczęście. Czas likwidacji szkody i jakość usługi były na najwyższym poziomie. Jak tak jest zawsze, to firma dochodzi do perfekcji :-)

W moim bardzo pechowym przypadku uszkodzenia samochodu, reakcja na szkodę oraz odszkodowanie była bardzo szybka. Pan wyznaczony do kontaktu był dostępny – polecam firmę WARTA, mam również w tej firmie ubezpieczone mieszkanie.

Po raz pierwszy w ogóle zostałem tak szybko i sprawnie obsłużony, dziękuję.
<<  <    [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]     >  >>